Vi finns här för dig

På Fridhemsgatan 9, mitt i Mora har vi vårt kontor, konferensrum, samtalsrum och aktivitetsrum.

Här hittar du också våra kundansvariga, administrativ personal och ledning.

Öppettider:

Vardagar kl 07.30 – 16.30 (lunchstängt kl 12 – 13)

Telefon: 0250-386 01

Anders Juhlin
kundansvarig

0250-386 04
070-302 14 62
anders@assre.se

Britt-Marie Skoog
kundansvarig

0250-386 07
070-302 27 35
britt-marie@assre.se

Gunilla Eriksson
kundansvarig

0250-386 03
070-302 40 62
gunilla@assre.se

Birgitta (Gittan) Pell
samordnare

0250-386 01

gittan@assre.se

Patrik Forsmark
vd

0250-386 01
070-258 49 66
patrik@assre.se

Utvecklingsgruppen består av sex stycken assistenter från olika arbetsgrupper och VD. I gruppen diskuterar vi allt möjligt som rör vår verksamhet. Det kan till exempel handla om aktiviteter för brukare och personal, olika sort personalfrågor som arbetsmiljö eller hur vi ska försöka att forma vår framtid.

Om det är något du vill att vi tar upp i gruppen är du välkommen att kontakta någon av oss:

Malin Östberg Eriksson
0702–322215
malinoestberg77@hotmail.com

Tess Timber
073-643 22 87
timberkulla@gmail.com

Jyrki Poikolainen
0706-46 75 70
Jyrkipoikolainen@yahoo.com

Therese Broberg
0730-364485
Therese.sessan@gmail.com

Lena Tysk Olsson
0736-160231
lenamtysk@hotmail.com

Janne Bengtsson
070-998 84 31
Janne.b61@icloud.com

Patrik Forsmark
070-258 49 66
patrik@assre.se

För våra brukare anordnas en rad med olika aktiviteter. Det kan röra sig om allt från bingoträffar, till simhallsbesök och bowlingturneringar. För att planering och genomförande ska fungera har vi en aktivitetskommitté som för nuvarande består av tre personer. Om du har förslag på aktiviteter eller på något annat sätt vill hjälpa till är du välkommen att kontakta dem.

Malin Östberg Eriksson
0702–322215
malinoestberg77@hotmail.com

Lena Tysk Olsson
0736-160231
lenamtysk@hotmail.com

Micke Bogg
0705-679281
boggensegen@hotmail.com